Nedělní škola
Vyučování náboženství - zpravidla každou druhou neděli 9:30 - 10:15 během bohoslužeb pro dospělé - základní seznámení s biblickým příběhem, kreslení, povídání, zpívání i pro děti z necírkevního prostředí.
Nedělní školu vedou zodpovědně, s láskou a péčí Markéta Michalová a Alžběta Valentová.
Skautský oddíl Svatopluk
Děti a zejména dospívající jsou zvány do nového skautského oddílu Svatopluk, který od ledna 2022 sídlí na naší faře ve Hvozdnici.
Podrobnosti viz web hvozdnice.skauting.cz
Ozvěny "puťáku" 2019

Začali jsme ve Vrchlabí, pokračovali do Herlíkovic, navštívili Křížlice a Jilemnici a bohatší o spoustu informací a hezké zážitky jsme už cestou uvažovali, kam se vydáme napřesrok. Už jsme takto navštívili kraj Ústecký, Vysočinu, ochranovské sbory v Českém Ráji. A považujeme tato naše putování nejen za krásně strávený čas, ale i zajímavé zkušenosti pro děti i pro nás.
S vděčností děkujeme Vám všem, kdo jste nás ve svých sborech laskavě přijali - i pospolitost Vašich sborů je neobyčejná.
Fotografie i s popiskami, co jsme kde zažili, si můžete prohlédnout v naší facebookové fotogalerii (registrace na Facebooku není nutná ;-)
Poznali jsme Ochranovské sbory v Českém Ráji

Vlevo: Na stoleté usedlosti v Poddoubí u Vyskeře nás přivítal presbyter tamního sboru
Vpravo: Vystoupali jsme nad Vyskeř ke kapli sv. Anny, odkud byl krásný výhled


Vlevo: Modlitebna v Rovensku pod Troskami je tradiční ukázkou ochranovského sboru - je celá v bílém
Vpravo: Výjimečným zážitkem byla návštěva tajné modlitebny U Kalicha, nad Malou Skálou, kde se ke svým bohoslužbám scházeli čeští bratři v době pobělohorské


Foto: Honza Kalus a Bětka Michalová
Putování po vysočinských evangelických sborech

Foto vpravo nahoře: Na hradě Pernštejně
Vlevo: Na schodech kostela v Novém Městě, který je jedním z největších evangelických kostelů u nás
Vpravo: Běta Michalová s kytarou a Barbora Kopecká u klavíru nacvičují písně na večer


Vlevo: Ušli jsme za 4 dny cca 30 km krásnou vysočinskou přírodou, lesy, poli, loukami
Vpravo: Kostelík ve Veselí - o jeho stavbě zde lidé rozhodli jen pár dní po vyhlášení Tolerančního patentu a do pár měsíců stál


Cesta na Sever
Předposlední prázdninový týden roku 2016 jsme se v sestavě farářka + slečna učitelka nedělní školy + 5 dětí vydaly za několika tolerančními kostely severně od Prahy a poté do Ústeckého seniorátu, do sborů v Chotiněvsi, Úštěku a Děčíně. Tímto děkujeme především všem, kdo nás vlídně a nezištně přijali - panu faráři Mirkovi Pfannovi a sboru v Libiši - manželům Erdingerovým a celému sboru v Mělníce - faráři Michalu Šimkovi a sboru Mšeno u Mělníka - sestře kurátorce Aleně Hálové ze sboru Chotiněves a Úštěk - a Ivě Matějovské a sboru v Děčíně.
Rodiče našich dětí obdivujeme za jejich důvěru, s kterou nám své děti svěřili na týden do péče! Smyslem naší cesty bylo poznat jiné kraje, faráře a církevní prostory, než je náš Husův dům ve Hvozdnici a zdejší farářka :) Myslíme si totiž, že neškodí podívat se občas, jak žije církev jinde - a poslechnout si o ní něco zajímavého. Kromě kostelů a evangelických hřbitovů jsme viděli spoustu krásné přírody - mj.jsme vylezli na Pravčickou bránu - a vykoupali se díky nádhernému počasí v jezeře v Kokořínském údolí nebo ve známém děčínském aquaparku.
Vlevo: Chotiněves - kostel, který postavili vlastníma rukama v r. 1946 reemigranti z Ukrajiny, členové Svobodovy armády z vděčnosti Bohu za to, že přežili např. boje u Dukly...
Vpravo: Vysoká u Mělníka - toleranční skvost s muzeem toleranční doby v márnici místního evangelického hřbitova - vřele doporučujeme k návštěvě!


Vlevo: To jsme před kostelem v Chotiněvsi s úžasnou místní kurátorkou Alenou Hálovou - ženou, která má vize a hluboký vztah k místu
Vpravo: Náhrobky maďarských kazatelů přenesené ze hřbitova v Nebuželích - prý obdivoval i maďarský prezident před několika lety....


Výlet nedělní školy do Kunvaldu
Výlet dětí z nedělní školy jsme podnikli o víkendu 21.-22. 11. 2015. Naším cílem byla kolébka Jednoty bratrské - vesnička Kunvald v Orlických horách , kde jsme si prohlédli domeček Na sboře a prošli Modlivý důl. Naše cesta vedla dále do Neratova, kde jsme obdivovali impozantní místní kostel a celé dílo sdružení Neratov. Nocleh a domácí stravu nám po celé dva dny poskytovala paní farářka Jiřina Kačenová a sbor Českobratrské církve v Letohradě. Cestování vlakem má s dětmi stále své kouzlo, těšíme se na další jarní výlet s duchovní tématikou!
Domek Na sboru, kde byl v roce 1457 založen první sbor Jednoty bratrské.


U pomníku Jana Amose Komenského a před kostelem v Neratově


V Modlivém dole

