Co se u nás děje a chystá

Jaké je být muslimem v naší zemi?

O své zkušenosti z několika desetiletí pobytu v Čechách se s námi do Hvozdnice přijde podělit rodina Hakima a Ireny Amdouni. Přijměte naše pozvání k setkání s nimi, a to při podvečerní kavárničce ve čtvrtek 8. března 2018 od 18 hodin v Husově domě ve Hvozdnici.

Podrobnosti v přiložené pozvánce
(pozvánka ve formátu PDF)

V postní době Vás zveme k modlitbám s písněmi z Taizé

V pátek 16. března 2018 se ve 20 hodin opět sejdeme v Husově domě ve Hvozdnici ke společné modlitbě, meditaci, čtení z Bible a zpěvu písní z Taizé za doprovodu Veroniky a Ondřeje Kopeckých.

Zveme přátele, známé i nově příchozí, zkrátka Vás všechny, kdo máte v postním čase zájem o takové setkání.

Slavnost konfirmace po 51 letech

V neděli 5. listopadu 2017, v den 500. výročí začátku reformace, se v Husově domě ve Hvozdnici uskutečnila po více jak 50 letech konfirmace dvou členek našeho sboru, Alžběty Michalové a Kláry Kopecké. Byla to velká radost a rádi se s Vámi o ni podělíme prostřednictvím fotogalerie na naší facebookové stránce.

Putovali jsme po vysočinských evangelických sborech

Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Veselí - během putování od 24. do 28. července jsme s dětmi z nedělní školy navštívili evangelické sbory na Českomoravské vrchovině. A bylo to nesmírně zajímavé. Velký kostel v Novém Městě, nová modlitebna a srdečné přijetí v Bystřici a toleranční kostel s živým společenstvím ve Veselí, kde nás na svou faru pozval pan farář Martin Litomiský. Děti se mohly seznámit s historií i současností evangelických sborů na Vysočině. A našlapaly pěšky cca 30 km, a to i ti nejmenší, šestiletí. A někdy ne zrovna v pohodovém počasí.

Foto vpravo nahoře: Na hradě Pernštejně
Vlevo: Na schodech kostela v Novém Městě, který je jedním z největších evangelických kostelů u nás
Vpravo: Běta Michalová s kytarou a Barbora Kopecká u klavíru nacvičují písně na večer


Vlevo: Ušli jsme za 4 dny cca 30 km krásnou vysočinskou přírodou, lesy, poli, loukami
Vpravo: Kostelík ve Veselí - o jeho stavbě zde lidé rozhodli jen pár dní po vyhlášení Tolerančního patentu a do pár měsíců stál


Více fotografií máme na Facebooku.

Druhá Noc kostelů v příbramské věznici měla opět úspěch

Podstatou i rozsahem naprosto ojedinělou akcí je Noc kostelů, na níž se měrou více než významnou podílí naše sestra farářka Vendula Glancová. Letošní program 9. června na několika místech ve věznici zahrnoval open-air koncert vězeňské hudební skupiny na vycházkovém dvoře, projekci filmu Skokan a příspěvek Pavla Gregora na učebně Krizového oddělení, výstavu fotografií Člověk a víra a přednášku psychologa Mgr. Martina Kalouse v kapli. Letošní symbolická Noc tak dostala již spíše podobu malého kulturního festivalu uvnitř věznice. Podrobnosti se dočtete ve zprávě na webu věznice .

Přijeďte k nám na víkend či na prázdniny!

K dispozici je půda se 2 místnostmi na spaní a centrální místností vhodnou pro večerní programy, hry aj. Pohodlně se zde vyspí 14 lidí, při větším uskrovnění i více (na karimatkách na zemi). Na půdě je sprcha s teplou vodou a WC. Nutné je přivézt si s sebou vlastní spacáky a přezutí. Při společných pobytech se vaří v kuchyni v přízemí, která je vybavena veškerým nádobím.

Při špatném počasí lze využívat modlitebnu. Od 1. října se v celém domě topí a díky tomu je možné přijet i v zimě. (V objektu není možný pobyt s domácími zvířaty (psy), děkujeme Vám za pochopení.)

Ceny za pobyt
1 osoba noc+den: 70 Kč
1 osoba den (bez noclehu): 20 Kč
Sleva za brigádnickou pomoc např. na zahradě: 20 Kč

Přihlašovat se můžete na telefonním čísle 777 203 186 nebo e-mailem na hvozdnice@evangnet.cz